5°C słabe opady deszczu

997 - Nietrzeźwy wrzucony do zalewu i inne zdarzenia

Sprawy kryminalne, Nietrzeźwy wrzucony zalewu zdarzenia - zdjęcie, fotografia

9 września, kwadrans po godz. 18 obok molo w Siemiatyczach topił się 29-letni mężczyzna. Był pijany, miał 2,73 promila. Jak się okazało do wody z molo wrzucili go, łapiąc za ręce i nogi, 30-letni mieszkaniec Siemiatycz, wspólnie z nieustalonym na razie kolegą, po czym odeszli.

       Na pomoc tonącemu, który zniknął pod wodą w okolicy dmuchanego placu zabaw, skoczył do wody mieszkaniec Wyromiejk w g. Siemiatycze, który akurat był gościem baru nad zalewem. Przytrzymał tonącego na powierzchni do czasu przyjazdu strażaków z JRG Siemiatycze. Strażacy wydostali 29-latka z wody. Dzięki relacjom świadków wydarzenia 30-letni napastnik został szybko zatrzymany. Policjanci są na tropie drugiego z mężczyzn.

        Warto podkreślić obywatelską postawę mężczyzny, który bez chwili wahania skoczył do wody, by ratować tonącego. Swego czasu starał się o przyjęcie w szeregi strażaków.

         Nieudane internetowe zakupy

        25 maja mieszkaniec Kosianki Starej w gm. Grodzisk kupił na OLX kosiarkę za 2000 zł. Pomimo wpłacenia pieniędzy na podane przez sprzedającego konto - do tej pory  towaru nie otrzymał.

        17 czerwca 26-letni mieszkaniec Sypni Nowych w gm. Grodzisk kupił na Allegro wibrator... do betonu, za 643 zł. Również do tej pory towaru nie otrzymał.

        W dniach 4-9 sierpnia 32-letni mieszkaniec gm. Nurzec Stacja kupił w sklepie internetowym konsolę PS4 za 680 zł. Do dziś na sprzęcie nie pograł.

        Od września, po postępowaniach sprawdzających, sprawy nieudanych zakupów prowadzą policjanci z Siemiatycz.

         Drohiczyn. Podglądacz

        Dwie mieszkanki Drohiczyna, 34- i 10-letnia, zgłosiły się na policję, że od kwietnia są prześladowane przez 30-letnego mieszkańca tej samej miejscowości. Twierdzą, że mężczyzna mówi, że je śledzi, podgląda, obserwuje w różnych miejscach. Podejrzewając chorobę psychiczną podglądacza obawiają się o swoje bezpieczeństwo. Sprawę wyjaśniają policjanci.

         Siemiatycze. Kradzieże na Sikorskiego

        1 września z mieszkania w bloku przy ul. Sikorskiego w Siemiatyczach zginęła konsola Sony Play Station. Ustalono, że sprzęt jest w jednym z lombardów w Siemiatyczach. Policjanci zabezpieczyli konsolę i ustalają, kto wstawił ją do lombardu.

        Od 6 września, po postępowaniu sprawdzającym śledczy z Siemiatycz wyjaśniają okoliczności kradzieży, do której doszło 3 sierpnia br. Sprzed bloku przy ul. Sikorskiego skradziono rower Indian X Pulser, wartości 900 zł. Poszkodowanym jest 40-letni mieszkaniec Siemiatycz.

         Grodzisk, Drohiczyn. Nocleg na dołku za narkotyki

        7 września wieczorem w Grodzisku zatrzymano 20-letnią mieszkankę Grodziska, przy której znaleziono dwa zawiniątka z marihuaną, w każdym po 1,12 grama oraz 23-letniego mężczyznę, również mieszkańca tej miejscowości, który miał prawie gram suszu. Oboje zostali zatrzymani, noc spędzili na policyjnym dołku - niestety w oddzielnych celach. Odpowiedzą za posiadanie narkotyków.

        W kolejnej celi nocował 21-latek z Drohiczyna, zatrzymany tego samego dnia przed północą, w Lisowie, gm. Drohiczyn, przez dzielnicowych z Drohiczyna i Perlejewa. W trakcie kontroli znaleźli przy nim woreczek strunowy z 3 gramami białego proszku.

         Drohiczyn. Whisky z Biedronki

        7 września wszczęto postępowanie w sprawie kradzieży, do której doszło 6 lipca wieczorem w drohiczyńskiej Biedronce. Nieustalony na razie sprawca zapakował sklepowy wózek alkoholami, środkami piorącymi, słodyczami i wyjechał ze sklepu nie płacąc za towary. Wózka też nie oddał. Sieć wyceniła stratę na prawie 550 zł.

         Miłkowice Stawki, gm. Drohiczyn. Kierowca z promilem

        9 września, o 21.40 policjanci z siemiatyckiej drogówki w Miłkowicach Stawkach gm. Drohiczyn zatrzymali do kontroli fiata punto. 31-letni kierowca wydmuchał prawie promil alkoholu.

         Granne - Perlejewo. Zwłoki przy drodze

        9 września przed godz. 22, z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego do siemiatyckiej komendy wpłynęło zgłoszenie, że na trasie Granne - Perlejewo trzech mężczyzn z bagażnika samochodu osobowego wyciągnęło duży worek i porzuciło na poboczu drogi. Zgłaszający podejrzewał, że to zwłoki ludzkie. Policjanci natychmiast pojechali na miejsce. Znaleźli worek. Rzeczywiście był to worek w jakim przechowuje się zwłoki. Smród był też niesamowity.

        I były też zwłoki, tyle że dzika, znalezionego padłego w pobliskim lesie. Ustalono, że 4 dni wcześniej Powiatowy Lekarz Weterynarii z Siemiatycz po pobraniu próbek do badań, zdecydował zostawić padlinę zabezpieczoną w plastikowy worek przy drodze, by firma utylizacyjna, która miała po padlinę przyjechać, nie szukała jej po lesie. Pytanie dlaczego przez tyle dni padliny nie odebrano?

      Siemiatycze. Złodziej zatrzymany, łup odzyskany

      5 września włamano się do piwnicy w jednym z bloków w Siemiatyczach. Zginęły trzy rowery górskie, sprzęty RTV oraz inne przedmioty codziennego użytku o łącznej wartości 2,5 tys. zł. Poszkodowany podejrzewał kto mógł włamać się do piwnicy. Dzięki sprawnej współpracy poszkodowanego z policjantami już dzień później zatrzymano 65-letniego mężczyznę, który skradzione przedmioty przechowywał w swojej piwnicy. Odzyskano skradzione mienie. Mężczyzna odpowie przed sądem za kradzież z włamaniem.

         Anna Kondraciuk, fot JSW

997 - Nietrzeźwy wrzucony do zalewu i inne zdarzenia komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Sprawy kryminalne, Siemiatycze - więcej informacji