5°C lekkie zachmurzenie

„Dobry wieczór z Pakosińską”

To tytuł monodramu, który można było obejrzeć w sobotnie popołudnie, 9 marca, w Siemiatyckim Ośrodku Kultury. Właścicielki najbardziej charakterystycznego śmiechu w kraju, która była bohaterką wieczoru, chyba nikomu nie trzeba przedstawiać.

 Polonistka i dziennikarka z wykształcenia sławę i uznanie zyskała dzięki Kabaretowi Moralnego Niepokoju, z którym była związana od początku jego istnienia, tj. od 1993 r. W 2011 r. rozstała się z kabaretem, ale jak się okazuje nie zeszła ze sceny. Aktualnie można ją oglądać na deskach warszawskich teatrów, m.in. Teatru Kamienica. To właśnie z repertuaru tego teatru pochodził monodram odegrany w Siemiatyczach, autorstwa i reżyserii Krzysztofa Jaślara. Przedstawienie może mało teatralne, więcej mające wspólnego ze stand-upem, kabaretem, ale to właśnie podobało się siemiatyckiej publiczności. Trochę śpiewu, trochę muzyki w wykonaniu kwartetu smyczkowego Grupy MoCarta (niestety, ich udział był tylko multimedialny), nieco karaoke i masa anegdot z własnego życiorysu. Ten ostatni zresztą był motywem przewodnim całego wieczoru, albowiem popularna „Pakosia” opowiadała o kolejnych etapach swojego życia, o kolejnych doświadczeniach, nie tylko zawodowych, ale również prywatnych. Sporo miejsca artystka poświęciła własnej fascynacji Gruzją. Widownia m.in. uczyła się tańca gruzińskiego, śmiała się ze stereotypów, poznała lokalnych „Januszów” i „Grażyny”, uczestniczyła w lekcji polskiego z udziałem polonistki o sadystycznych skłonnościach, która bezlitośnie obnażyła niski poziom świadomości ortograficznej Polaków, kobiety zaś otrzymały garść porad o tym, jak znaleźć własnego Mamukę i nie poddawać się w całowaniu żab (kiedyś któraś z nich okaże się w końcu księciem). Wszystko na luzie i z ogromnym dystansem do życia.

Po przedstawieniu widzowie mogli uczestniczyć w krótkiej rozmowie z artystką, dostać autograf czy zrobić pamiątkowe zdjęcie.

Ewa Magdalena Iwaniak, fot. emi  

„Dobry wieczór z Pakosińską” komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Teatr, Siemiatycze - więcej informacji