7°C całkowite zachmurzenie

Domy w pasie drogowym

Aktualności - Siemiatycze, pasie drogowym - zdjęcie, fotografia

Będzie rondo na skrzyżowaniu 11 Listopada i Żwirki i Wigury. Taka wieść gruchnęła wśród mieszkańców okolicy skrzyżowania. Wszystko przez tajemnicze spotkanie, które ustalono 6 listopada, tak po prostu na ulicy, na które zapraszała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Kilka dni wcześniej na ulicach, chodnikach i na posesjach przy ul. 11 Listopada pojawiły się kolorowe znaki.

- Jak nic, w końcu zrobią normalne skrzyżowanie, przecież to się jeździć nie da w godzinach szczytu - mówili mieszkańcy. - Rondo na pewno, bo te znaki tak daleko zaznaczane, że tak jakby takie zakola miały być.

Inni z niedowierzaniem dodawali:

- Już tyle lat się słyszy o tym rondzie. Tyle lat o sygnalizacji świetlnej się mówi. I teraz kiedy niby już, już mają nową S19 budować, to by chcieli przebudowywać drogę? Jak od pół roku nie mogą ustalić, gdzie przystanki mają być na rondzie, to tu skrzyżowanie przebudują? Nie wierzę. Na pewno nie za mego życia.

Niemniej jednak mieszkańcy trochę nerwowo czekali na spotkanie. Niektórzy żartowali, że na tym zyskają, bo na ewentualne poszerzenie drogi GDKiA musiałaby odkupić część ich własności.

Niestety. Okazało się, że spotkanie jest na temat odnowienia słupków granicznych drogi krajowej numer 19. Prace prowadzą geodeci, którzy na zlecenie GDKiA wytyczają pas drogowy, wbijają nowe słupki sygnalizujące granice tego pasa.

- To co tu będzie - pytał jeden z mieszkańców.

- Trzecia wojna światowa - żartobliwie odpowiedział jeden z geodetów.- III wojna światowa, jeśli GDKiA chciałaby respektować granice pasa drogowego. Na ul. 11 Listopada dwie trzecie posesji jest w pasie. Ba, domy stoją w pasie drogowym. I teraz pytanie - w latach siedemdziesiątych było wywłaszczenie, mieszkańcy teoretycznie dostali za to pieniądze, żeby się cofnąć z ogrodzeniami. Czy dostali te pieniądze, jak było, nie wiadomo. Naszym zadaniem jest odnowienie pasa drogowego, co polega na wytyczeniu i postawieniu słupów granicznych. W niektórych przypadkach słupy staną na posesjach. No i niestety, muszą stać. Nie tylko w Siemiatyczach to robimy, wytyczamy aż do Zabłudowa. Prace powinniśmy zakończyć do końca listopada.

Anna Kondraciuk, Kurier Podlaski – Głos Siemiatycz, fot. AK

Domy w pasie drogowym komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Aktualności - Siemiatycze, - więcej informacji