5°C lekkie zachmurzenie

Festiwal Tańców Polskich „Naszej Biało-Czerwonej”

Wśród wielu działań, które zostały włączone w obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w Siemiatyczach, znalazł się również III Festiwal Pieśni i Tańców Polskich „Naszej Biało-Czerwonej”.

Festiwal był wspólnym przedsięwzięciem Zespołu Pieśni i Tańca „Małe Podlasie” oraz Szkoły Muzycznej I st. im. Wojciecha Kilara w Siemiatyczach. Do udziału w tym programie artystycznym zaproszeni zostali również: Zespół Taneczny „Barwinek” z Krzemieńca (Ukraina), białostocki Zespół Pieśni i Tańca „Kurpie Zielone” (w którym obecnie tańczy aż 9 osób pochodzących z Siemiatycz), Klub Tańców Polskich „Krajka” z Drohiczyna, Mielnicki Klub Taneczny „Sosenka”, panowie z siemiatyckiego Szwadronu Kawalerii Ochotniczej, chór z parafii WNMP oraz „Chłopcy z bandu”. Okazja niecodzienna, bo niepodległości kraju stuknęła setka, wśród występujących przedstawiciele różnych grup i środowisk, nic więc też dziwnego, że i publiczność tak liczna, jak rzadko w Siemiatyczach się zdarza. Wśród niej także przedstawiciele władz lokalnych, jednostek i instytucji podległych, duchowieństwa. Taniec, śpiew, gra na instrumentach – zatem każdy miał możliwość znalezienie czegoś dla siebie. I choć występujących dorosłych nie brakowało, to jednak bohaterami tego wieczoru były dzieci. To one dostarczyły głównych wzruszeń licznej publiczności, której dużą część stanowili członkowie ich rodzin, krewni, znajomi. To ich występy wokalne, taneczne czy instrumentalne publiczność nagradzała gromkimi brawami.

       - Jestem dumny, że nasze miasto stać na zrobienie imprezy na takim poziomie. Wzruszenie było duże. Goście podkreślali, że publiczność tak długo uczestniczyła w koncercie, który był przecież długi, jak na 100-lecie przystało. Zachowanie siemiatyckiej publiczności przeszło nasze najśmielsze oczekiwana – podkreśla Krzysztof Szyszko, instruktor ZPiT „Małe Pdlasie”.

Ewa Magdalena Iwaniak, fot. emi

Festiwal Tańców Polskich „Naszej Biało-Czerwonej” komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Uroczystości - obchody, Siemiatycze - więcej informacji