4°C lekkie zachmurzenie

Konieczny remont ujęć wody w gminie Siemiatycze

IV sesja Rady Gminy Siemiatycze miała miejsce 30 stycznia w świetlicy wiejskiej w Tołwinie. Sala konferencyjna w urzędzie jest przebudowywana na pokoje biurowe i do czasu przeniesienia urzędu gminy do budynków po byłym gminnym gimnazjum na ul. Kościuszki, sesje będą odbywały się przede wszystkim w tej świetlicy.

       Wójt Krasowski argumentując powołanie na swojego zastępcę  Teresy Karolczuk twierdził, że obecność takiej osoby na tym stanowisku jest konieczna, aby urząd mógł pracować na bieżąco. Teresie Karolczuk będą podlegać sprawy związane z oświatą, przetargami i pozyskiwaniem środków unijnych.

       - Jest dużo pienię pieniędzy do wzięcia, tylko trzeba umieć je wziąć, trzeba umieć dotrzeć do odpowiednich osób – argumentował swoje decyzje wójt.

       Spraw do załatwienia w najbliższej kadencji jest dużo, o wielu z nich pisaliśmy w wywiadzie z Edwardem Krasowskim.

       Na mocy porozumienia ze starostwem gmina przejmie nieodpłatnie grunt o pow. 0.90 ha, w zamian przekazując dla starostwa działkę niezabudowaną w Klukowie.

       - W Słochach Annopolskich zamierzamy ulokować tworzoną przez nas w gminie spółkę komunalną. To bardzo ważne, gdyż wszelkie roboty drogowe, przy zakupie odpowiedniego sprzętu obniżą nam koszty. I to znacznie – dodał wójt Krasowski.

 

Dużym wydatkiem będzie remont ujęć wody w Tołwinie, Czartajewie i Kłopotach. Szczególnie w złym stanie są urządzenie na ujęciu w ostatniej wymienionej wsi. I dlatego w pierwszej kolejności tam będą wykonywane prace. Wśród planów na najbliższą przyszłość są kolejne prace w ośrodku turystyczno-rekreacyjnym w Wólce Nadbużnej. Na jednej z działek mają powstać odpowiednie ścieżki i teren z ekspozycją występujących na Podlasiu zwierząt, które w naturalnej wielkości będą wykonane z wikliny.

 

       - Sprawą dyskusyjną jest budowa w Wólce świetlicy – mówił wójt, wypowiadając się w sprawie budowy chodnika w Tołwinie – większość mieszkańców chce chodnika, a nie poszerzenia ulicy poprzez nalanie części drogi asfaltem. Więc nad tym będziemy też pracować.

       Ciekawej informacji udzielił wicestarosta Marek Bobel, który powiedział, że na przekazanej działce w Klukowie będzie wybudowana ogólnodostępna, profesjonalna strzelnica w ramach programu „Strzelnica w każdym powiecie”. Bobel informował zebranych o rozbudowie siemiatyckiego szpitala, a także pozytywnie odniósł się do planów budowy chodnika w Tołwinie.

       Niecodzienny prezent, a mianowicie bat otrzymał od sołtysa Ossolina Antoniego Pykało, wójt Krasowski. Jak powiedział pan Antoni, to jest symbol dobrego gospodarza. A to oznacza, że takim jest wójt gminy Siemiatycze.

       Jacek Piotrowski, fot. JP

Konieczny remont ujęć wody w gminie Siemiatycze komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Rada gminy, Siemiatycze - więcej informacji