5°C słabe opady deszczu

Medale w Drohiczynie - 50 lecie małżeństwa

30 sierpnia w Drohiczynie świętowano jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego. Złote Gody obchodziło 19 par.

 "50 lat z jedną żoną czy z jednym mężem - jest co świętować", "To święto cierpliwych", "Ja niedawno świętowałem 40-lecie, czy doczekam Złotych Godów...?", "W dzisiejszych czasach, gdzie małżeństwa rozstają się po 10 latach, 50 lat razem to jest wyczyn" - takie komentarze dało się słyszeć od tych młodszych stażem, czy tych jeszcze lub już "wolnych". Niemniej jednak z zazdrością patrzyło się na tych, którzy jak sami mówili: niejednokrotnie mieli i ciche dni, i brzydko do siebie się odzywali, potem żałując tych słów, ale też wspólnie walczyli z przeciwnościami losu, dochowali się dzieci, z których są dumni, a jeszcze bardziej - z wnuków czy prawnuków.

        - Proszę nie wierzyć, jak ktoś powie, że w związku jest tylko słońce - mówiła jedna z pań. - Kłótnie pozwalają się potem pogodzić, dają możliwość lepszego poznania tej drugiej osoby. Ważne, by się przyjaźnić i szanować - to jest kochanie.

        Do Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury w Drohiczynie zaproszono 19 par. Z zaproszenia skorzystali i wspólnie świętowali: Janina i Henryk Ambrożewscy z Drohiczyna, Eugenia i Czesław Juchnowscy z Drohiczyna, Teresa i Jan Kaliszukowie z Putkowic, Maria Wanda i Jan Nagórni ze Smarklic, Jadwiga i Józef Obniscy ze Śledzianowa, Hieronima i Zdzisław Oleszczukowie z Drohiczyna, Marianna i Lucjan Przystupowie z Chechłowa, Alicja i Antoni Franciszek Rusiniakowie z Drohiczyna, Anna i Wojciech Ryciukowie ze Smorczewa, Helena i Stanisław Saszyńscy z Sytek, Hieronima i Tadeusz Sawiccy z Arbasów, Wiera i Mikołaj Turczyniakowie z Narojk, Hieronima i Józef Walczukowie z Zajęcznik i Zuzanna Barbara i Zdzisław Zbiejcikowie z Drohiczyna.

        Wszyscy otrzymali medale za długoletnie pożycie małżeńskie. Były też dyplomy, gratulacje i kwiaty. I prawie jak na weselu sprzed 50 lat,  uroczysty obiad, a do tańca przygrywała kapela Wuja Krzycha, były też występy Mateusza Borzyma

         Anna Kondraciuk fot. AK

Medale w Drohiczynie - 50 lecie małżeństwa komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Uroczystości - obchody, Drohiczyn - więcej informacji