5°C lekkie zachmurzenie

Nadzwyczajna sesja w Siemiatyczach

Rada miasta, 	Nadzwyczajna sesja Siemiatyczach - zdjęcie, fotografia

4 lutego nadzwyczajna sesja Rady Miasta Siemiatycze rozpoczęła się z 20-minutowym opóźnieniem. Na początku burmistrz Piotr Siniakowicz poprosił o wycofanie z obrad punktu dotyczącego podjęcia uchwały w sprawie zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego części miasta:

       - Na komisji został przedstawiony projekt zagospodarowania przestrzennego, który zostanie teraz wyłożony do publicznej wiadomości po to, żeby mieszkańcy mogli zobaczyć w jakiej formie zostanie przedłożony do głosowania na następnej sesji. W zamian proponuję, żeby wszedł inny punkt dotyczący projektu GEPARD, czyli transport niskoemisyjny. Jest to wniosek intencyjny.

       Radni za zmianą głosowali po praz pierwszy poprzez naciśnięcie przycisków na nowych tabletach, które jak poinformował burmistrz kosztowały ok. 2 tys. zł za sztukę.       Pojawiły się też inne sprawy.

       Radny Łukasz Rybałtowski powiedział, że wymóg ustawodawcy, aby były transmisje z obrad sesji jest pomysłem bezsensownym.

       - To są pieniądze w skali kraju wyrzucone w błoto – dodał.

       Drugi z radnych Igor Śnieżko zapytał, dlaczego transmisję z obrad sesji w mieście robi firma zewnętrzna. Burmistrz argumentował tym, że firma posiada profesjonalny sprzęt i robi transmisję w odpowiedni sposób. Miasto, aby robić to we własnym zakresie, musiałoby zakupić odpowiednie urządzenia, a to byłby dość duży wydatek.

       Według burmistrza tajemnicą handlową jest koszt wynajęcia wspomnianej firmy. A o to pytał radny Jerzy Korowicki.

       O nowy przystanek przy Manhattanie oraz naprawę wiat przy przedszkolu i szkole na ul. Ogrodowej postulował radny Igor Mironkiewicz, na co uzyskał pozytywną odpowiedź, że takowe będą w niedługim czasie, na Grodzieńskiej będzie przystanek ekologiczny. Podobnie jak próg zwalniający w tym miejscu, o czym mówiła przewodnicząca Agnieszka Zalewska.

       - Większym problemem jest zrobienie progu na ulicy Andersa ze względu na nachylenie jezdni – odpowiedział burmistrz.

       Witold Berski powiedział, że przejścia dla pieszych, szczególnie przy przedszkolu na ul. 11 Listopada, są słabo doświetlone. To spotkało się z pozytywną reakcją burmistrza, który zapowiedział zajęcie się tematem, dodając, że podobnie jest przy przejściu naprzeciw hali sportowej.

       - Czy prawdą jest, że starostwo powiatowe odsunęło projekt remontu ulicy Słowiczyńskiej? – pytała radna Katarzyna Jarocka. – Jedna z koleżanek mieszkająca przy przyległej ulicy powiedziała mi, że przed wyborami kandydaci na radnych taki remont obiecywali. I pytam jeszcze o witacze, o których pan burmistrz mówił, że są, ale nie są zamontowane. Czy coś tutaj się zmieniło?

       - Trudno mi się wypowiadać za powiat, natomiast nic nie wiem, aby coś było robione na temat Słowiczyńskiej. Co do witaczy, to myślę, że w tym roku uporamy się z tym tematem. Na ulicy Górnej jest już wylany fundament – dodał Piotr Siniakowicz.

       Igor Mironkiewicz sugerował, że pomoc pracowników GOPS-u nie powinna się ograniczać tylko do wydania druku wniosku korzystającym z pomocy ośrodka, ale również wiązać z pomocą w ich wypełnianiu.

       Na marginesie, odnośnie transmisji z sesji - może pójść krok dalej i pokazać obrady na miejskim telebimie, choćby pod hasłem: „Czy znasz wszystkich radnych?”

       Jacek Piotrowski, fot. JP

Nadzwyczajna sesja w Siemiatyczach komentarze opinie

  • gość 2019-02-15 08:31:23

    WoW ! co za bzdury !!!!! Ludzie większość samorządów jak nie wszystkie we własnym zakresie transmitują sesje !!!! Co to za filozofia postawić kamerę wpiąc się do miksera z głosem i podpiąc się do transmisji ??? Mało tego w synagodze został już dawno temu zamontowany system do transmisji z kamerą na suficie zostały nawet przeprowadzone próby. Po co te kłąmstwa ?? ale po co samemu jak można zlecić podmiotowi zewnętrznemu !!!

Dodajesz jako: Zaloguj się

Rada miasta, Siemiatycze - więcej informacji