5°C lekkie zachmurzenie

Problem z krwiodawstwem

Szpital - zdrowie, 	Problem krwiodawstwem - zdjęcie, fotografia

Jak dotąd nie ma harmonogramu oddawania krwi w Siemiatyczach. Jak poinformowano mnie w dziale marketingu Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku, nie ma jeszcze zgody starostwa siemiatyckiego na parkowanie krwiobusu na placu przed starostwem.

    Okazuje się że pismo w tej sprawie do Siemiatycz zostanie skierowane w najbliższym czasie, co oznacza, że początek stycznia może oznaczać brak miejsca dla oddawania krwi. Jeśli sprawa będzie wyjaśniona poinformujemy o tym.

     Być może w Siemiatyczach dla parkowania autokaru znalazłoby się inne, atrakcyjne miejsce. Piłka po stronie samorządów, które powinny być tą sprawą zainteresowane.

       12 grudnia był ostatnim dniem do oddania krwi w Siemiatyczach w tym roku. Co drugi tydzień krew oddaje u nas  kilkanaście, a czasem więcej osób. Tego dnia oddawał krew m.in. Ireneusz Zagubień: - Oddałem ponad 16 litrów – powiedział pan Ireneusz.

     Jacek Piotrowski, fot. JP

Godziny pobierania krwi w oddziałach terenowych RCKiK w Białymstoku:  Hajnówka: od poniedziałku do piątku w godz. 7.00 – 11.45,  Bielsk Podlaski: od poniedziałku do piątku 7.00 – 12.00,  W Wysokim Mazowieckiem krew oddawana jest w terminach uzgodnionych z krwiodawcami ( zebranie odpowiedniej ilości chętnych do jej oddania).

Problem z krwiodawstwem komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Szpital - zdrowie, Siemiatycze - więcej informacji