5°C słabe opady deszczu

Seniorzy wrócili na wykłady

Uroczystości - obchody, Seniorzy wrócili wykłady - zdjęcie, fotografia

Kolejny rok akademicki, siódmy już, w miniony wtorek, 16 października, zainaugurowali słuchacze siemiatyckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Blisko setka seniorów, w tym również osoby nowe, spotkała się w sali Siemiatyckiego Ośrodka Kultury, na pierwszym wykładzie po wakacyjnej przerwie. O tym jak świat przyrody inspiruje człowieka mówił dr hab. inż. Jarosław Sidun z Politechniki Białostockiej.

      Zanim jednak studenci przyswoili kolejną porcję wiedzy, wcześniej oddali się przyjemności obcowania ze sztuką. Jedni biernie, wyłącznie jako widzowie, inni czynnie występując w mini spektaklu pt. „Miłość swe humory ma”, wyreżyserowanym przez Ewę Zatorską-Salmanowicz, doktor nauk humanistycznych, literaturoznawcę, teatrologa z Lublina. Motywem przewodnim była miłość, o której opowiadali lub śpiewali, posługując się słowami wielkich artystów, m.in. takich jak Czesław Niemen, Agnieszka Osiecka czy Julian Tuwim, siemiatyccy seniorzy. Niektórym z nich na akordeonie akompaniował Andrzej Łuniewski. Do występu seniorzy przygotowywali się przez wiele tygodni intensywnych prób. I trzeba przyznać, że niektórzy naprawdę ujawniali zdolności recytatorskie, aktorskie czy wokalne. Na scenie SOK-u wystąpili: Helena Dolińska, Helena Gałek, Anna Grzyb, Helena Masiel-Martinko, Irena Różańska, Adela Tokarska, Apolonia Zawadzka, Aleksander Barwiejuk, Mikołaj Żabiński. Gościnnie, ze swoją babcią Anną Grzyb, wystąpiła Julia Jaworska.

      Tradycyjnie, studenci z UTW będą się spotykali na wykładach w każdy trzeci wtorek miesiąca. Oprócz comiesięcznych wykładów mogą również uczestniczyć, według deklaracji, w kursach indywidualnych. Sporym zainteresowaniem w poprzednich latach cieszyły się zajęcia z psychologii, języka angielskiego czy obsługi komputera.

    Ewa Magdalena Iwaniak, fot. emi

 

Seniorzy wrócili na wykłady komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Uroczystości - obchody, Siemiatycze - więcej informacji