0°C

Wyniki wyborów w powiecie siemiatyckim

Wybory samorządowe 2018, Wyniki wyborów powiecie siemiatyckim - zdjęcie, fotografia

Do rady miasta w Siemiatyczach nie wszedł żaden kandydat z PiS Burmistrzem na kolejną kadencję Piotr Siniakowicz. Walka o miejsce w Radzie Powiatu Siemiatyckiego skończyła się następującymi wynikami: po 6 radnych wprowadził KW Prawi i Sprawiedliwość i KW Siemiatyckie Porozumienie Wyborcze, 4 radnych KW Polskie Stronnictwo Ludowe oraz jednego radnego KKW Platforma Nowoczesna Koalicja Obywatelska.

      W skład rady powiatu weszło 11 radnych z poprzedniej kadencji i 6 nowych. Okręg nr 1 (Miasto i Gmina Drohiczyn, Gmina Dziadkowice, Gmina Grodzisk, Gmina Milejczyce, Gmina Perlejewo) reprezentować będzie 7 radnych: Jan Zalewski (721 głosów), Sylwester Zgierun (515), Wiesław Klepacki (551), Jerzy Górski (471), Bożena Bujno (644), Mariusz Cieślik (865), Jan Żeruń (560). Okręg nr 2 (Miasto Siemiatycze) wprowadził do składu 5 radnych: Mariusz Obrycki (294 głosy), Henryk Boguszewski (453), Krzysztof Andruszkiewicz (515), Mikołaj Żabiński (427), Paweł Kowalczyk (602). Z okręgu nr 3 (gminy Mielnik, Nurzec-Stacja, Siemiatycze) weszli: Jan Markiewicz (623 głosy), Mariusz Pyzowski (381), Marek Bobel (563), Jerzy Szawkało (410), Irena Wysocka (275).

Szczegółowe wyniki głosowania do rady powiatu:

Okręg nr 1 /Miasto i Gmina Drohiczyn, Gminy: Dziadkowice, Grodzisk, Milejczyce, Perlejewo/

      

Lista nr 2 – PSL

1. Jan Zalewski /61/ Ostrożany – 721

2. Franciszek Czarkowski /62/, Leszczka Duża - 370

3. Marta Aleksiejuk /28/ Milejczyce  -126

4. Monika Harkiewicz /23/ Czarna Wielka - 118

5. Mirosław Jan Angielczyk /54/ Koryciny – 432

6. Zdzisław Kryński /51/ Kąty – 50,

7. Adela Szabracka /70/ Dołubowo – 62

8. Urszula Tararuj /45/ Obniże - 44

9. Sylwester Zgierun /52/ Drohiczyn – 515

 

Lista nr 4 - KKW PN KOALICJA OBYWATELSKA

1 Beata Teresa Siemiaszko /56/ Zajęczniki - 117

2. Grzegorz Plichta /38/ Siemiony – 28

3. Jan Rój /68/ Grodzisk – 138

4. Kornelia Sabina Ruszkowska – Sobkowiak /34/ Bujaki – 8

5. Jacek Godun /34/ Czarna Cerkiewna – 17

 6. Agnieszka Leoniak /40/ Moszczona Pańska – 17

7. Jarosław Okoczuk /27/ Milejczyce – 12

8. Julita Gawrysiuk /33/ Miłkowice – Paszki - 22

9. Mariusz Piotr Wisłocki /42/ Dołubowo- 14

 

Lista nr 10 - KW PiS

 

1. Wiesław Klepacki /51/ Siemiatycze – 551

2. Józef Daniluk /61/ Osmola – 454

3. Jerzy Górski /65/ Siemiatycze – 471

4. Adam Fiłoc /54/ Milejczyce - 172

5. Anna Kobus /38/ Kąty  - 183

6. Andrzej Koc /57/ Żery Pilaki -405 

7. Teresa Kostka /63/ Drohiczyn – 205

8. Dorota Kobus /43/ Grodzisk – 82

9. Bożena Teresa Bujno /57/ Perlejewo – 644

 

Lista nr 13 - KW SPW

1. Mariusz Piotr Cieślik /40/ Siemiatycze – 865

2. Jan Żeruń /53/ Drohiczyn – 560

3. Władysław Aleksiejuk /63/ Grodzisk – 144

4. Sławomir Bondarczuk /48/ Granne – 183

5. Katarzyna Maria Kamecka-Lach /45/ Osmola – 84

6. Barbara Wojtiuk/48/ Grodzisk – 66

7. Beata Bernarda Jaroć /50/ Śledzianów – 28

8. Ewelina Ignaciuk /31/ Arbasy – 29

9. Krzysztof Moczulski /50/ Twarogi Mazury – 28

 

Okręg nr 2 – miasto Siemiatycze

 

Lista nr 2 - KW PSL

1. Tadeusz Podoliński /69/ Siemiatycze – 232

2. Mariusz Obrycki /50/ Siemiatycze – 294

3. Przemysław Chraniuk /41/ Siemiatycze – 245

4. Mikołaj Mantur /63/ Siemiatycze – 207

5. Justyna Maria Owczarska /40/ Siemiatycze – 85

6. Elżbieta Radomska /38/ Siemiatycze – 109

7. Monika Wielogórska /42/ Siemiatycze - 119

 

Lista nr 4 – KKW PN KOALICJA OBYWATELSKA

1. Franciszek Krzysztof Żero /46/ Siemiatycze – 332

2. Eugeniusz Bereza /55/ Siemiatycze – 137

3. Grażyna Szczurowska /46/ Siemiatycze – 60

4. Monika Golonko /29/ Siemiatycze – 47

5. Irena Werpachowska /69/ Siemiatycze – 62

6. Jarosław Markiewicz /36/ Siemiatycze – 42

7. Konrad Karpiuk /34/ Siemiatycze – 82

 

Lista nr 5 - KKW SLD LEWICA RAZEM

 

1. Mariusz Andrzej Malewski /48/ Siemiatycze – 86

2. Maria Bajdzińska /65/ Siemiatycze – 57

3. Michał Korol /44/ Mielnik – 24

4. Anna Kupińska /44/ Dołubowo – 48

5. Kinga Derewońko /22/ Stadniki – 14

 

Lista nr 10 - KW PiS

1. Bogdan Klepacki /53/ Siemiatycze – 366

2. Henryk Boguszewski /61/ Siemiatycze – 453

3 Krzysztof Zygmunt Andruszkiewicz /52/ Siemiatycze – 515 

4. Andrzej Kochański /56/ Siemiatycze – 306

5. Teresa Jadwiga Madejska /56/ Siemiatycze Stacja – 85

6. Barbara Dłuska /54/ Milejczyce – 130

7. Irmina Samosiuk /36/ Siemiatycze – 209

 

Lista nr 13 - KW SIEMIATYCKIE POROZUMIENIE WYBORCZE

1. Bogusław Zduniewicz /62/ Drohiczyn – 416

2. Mikołaj Żabiński /71/ Siemiatycze – 427

3. Zenon Sielewonowski /64/ Siemiatycze - 130

4. Ewa Romaniuk /53/ Siemiatycze – 58

5. Katarzyna Iwaniuk /35/ Siemiatycze – 68

6. Irena Bator /70/ Siemiatycze – 37

7. Paweł Kowalczyk /36/ Siemiatycze – 602

 

Okręg nr 3 /Gminy: Mielnik, Nurzec Stacja, Gmina Siemiatycze/

Lista nr 2 - KW PSL

1. Jan Markiewicz /61/ Nurzec Stacja – 623

2. Edward Zaremba /71/ Siemiatycze – 153

3. Anna Izabela Bojarska /50/ Kłopty Bujny – 25

4. Helena Datczuk /60/ Moszczona Królewska – 163

5. Sławomir Kaliszuk /55/ Drohiczyn – 21

6. Ernest Krauze /34/ Kajanka – 140

7. Elżbieta Wierchow /43/ Wyczółki – 71

 

Lista nr 4 - KKW PN KOALICJA OBYWATELSKA

1. Mariusz Paweł Pyzowski /35/ Słochy Annopolskie – 381

2. Adela Halina Wrona /66/ Nurzec Stacja – 291

3. Elżbieta Szymańska /60/ Wajków – 165

4. Roman Ekonomik /40/ Radziwiłłówna – 23

5. Ewa Magdalena Iwaniak /37/ Nurzec Stacja – 40

6. Eugeniusz Czyrynda /56/ Milejczyce – 23

7. Grażyna Łożecka /45/ Rogawka – 68

 

Lista nr 10 – KW PiS

1. Marek Bobel /52/ Czartajew – 563

2. Agnieszka Bersztolc /54/ Sutno – 250

3. Tomasz Marks /54/ Mielnik – 166

4. Piotr Nalewajek /55/ Nurzec Stacja – 147

5. Natalia Fiedorczuk /45/ Klukowo – 80

6. Jadwiga Gronowska /59/ Nurzec Stacja - 141

7. Józef Dołoto /52/ Siemiatycze – 86

 

Lista nr 13 - KW SPW

1. Jerzy Szawkało /55/ Krupice – 410

2. Irena Wysocka /58/ Mielnik – 275

3. Wiesława Sobieszuk /54/ Siemiatycze – 274 

4. Mirosław Wierchow /49/ Wyczółki - 198

5. Jolanta Sobesiuk /47/ Wólka Nadbużna – 108

6. Amanda Monika Kuźmiuk /26/ Żerczyce – 71

7. Tomasz Kożuchowski /32/ Moszczona Królewska – 150

 

Miasto Siemiatycze

 Również kosmetyczne zmiany nastąpiły w składzie rady miasta. Cała piętnastka to radni z KWW Dla Siemiatycz Razem Piotra Siniakowicza (12 nazwisk z poprzedniej kadencji i 3 nowe). Radę tworzą: Katarzyna Jarocka (316 głosów), Łukasz Rybałtowski (313), Melania Grygoruk (156), Agnieszka Zalewska (145), Marcin Usakiewicz (219), Katarzyna Nayda (189), Jerzy Roszczenko (216), Paweł Onieszczuk (225), Marek Bogucki (178), Jan Hyndza (317), Antoni Kosieradzki (269), Witold Berski (187), Igor Mironkiewicz (304), Igor Śnieżko (300), Jerzy Korowicki (339).

Szczegółowe wyniki głosowania w Siemiatyczach

Jakub Fic (33),  KW PIS – 1718.

Piotr Siniakowicz (42), KWW Piotra Siniakowicza – 4585.

Burmistrzem Siemiatycz na kolejną kadencję zostaje dotychczasowy burmistrz Piotr Siniakowicz.

Wybory do rady miasta Siemiatycze

 Okręg nr 1:

 Anna Zieniuk, 36 (SLD Lewica) – 35

 Mariusz Jarosław Niewiarowski, 53 (PiS) - 189

 Katarzyna Jarocka, 49 (KW Siniakowicza) – 316

 Okręg nr 2:

 Roman Mlonka, 42, (SLD Lewica) – 23

 Ewelina Arasimowicz, 35 (PiS) – 203

 Łukasz Rybałtowski, 32 (KW Siniakowicza) – 313

 Okręg nr 3

 Jan Mariusz Niewiarowski, 40 (PiS) – 119

 Melania Grygoruk, 41 (KW Siniakowicza) – 156

 Okręg nr 4

 Anna Nikołajuk, 52 (SLD Lewica) – 26

 Ewelina Małgorzata Krzewicka Szyszko, 33 (PiS) -86

 Monika Agnieszka Zalewska, 40 (KW Siniakowicza) -146

 Okręg nr 5.

 Roman Zdrojewski, 62 (PiS) – 106

 Marcin Usakiewicz, 43 (KW Siniakowicza) – 219

 Okręg nr 6

 Teresa Maria Bąk, 52 (PiS) – 155

 Katarzyna Nayda, 32 (KW Siniakowicza) – 189

 Okręg nr 7

 Monika Zdasiuk, 33 (SLD Lewica) – 45

 Jarosław Wasilewski, 34, (PiS)  - 83

 Jerzy Roszczenko, 53 (KW Siniakowicza) – 216

 Okręg nr 8

 Marcin Szuba, 30, (PIS), - 68

 Paweł Onieszczuk, 37 (KW Siniakowicza), - 225

 Okręg nr 9

 Walentyna Kożuchowska, 58, SLD Lewica, - 153

 Marek Bogucki , 46, (KW Siniakowicza) – 178

 Okręg nr 10

 Rafał Hyndza, 39 (SLD Lewica) – 28

 Norbert Marks, 40, (PIS) – 174

 Jan Hyndza, 66 (KW Siniakowicza) – 317

 Okręg nr 11

 Maria Aneta Putkowska, 38 (PIS) – 133

 Antoni Kosieradzki, 67 (KW Siniakowicza) – 269

 Okręg 12

 Andrzej Bobienko, 51, (SLD Lewica) – 72

 Halina Lewczuk, 59 (PIS) – 83

 Witold Berski, 68 (KW Siniakowicza) - 187

 Okręg 13

 Monika Berent, 35, (PIS) – 201

 Igor Mironkiewicz, 39, (KW Siniakowicza) – 304

 Okręg 14

 Katarzyna Hanna Twarowska, 55 (PIS)  - 223

 Igor Śnieżko, 44, (KW Siniakowicza) – 300

 Okręg 14

 Bogusław Benes, 37, (PIS) – 237

 Jerzy Korowicki, 66, (KW Siniakowicza) – 339

 

Gmina Nurzec-Stacja

Piotr Jaszczuk (61) KW PSL  - 1036.

Roman Demianowicz (48) z KWW SPW – 480.

 Aldona Anna Skirgiełło (41) z KWW Spoza Sitwy – 178

Bez drugiej tury wójtem został Piotr Jaszczuk

15-osobową radę gminy Nurzec-Stacja wybrali jej mieszkańcy. 9 mandatów uzyskał KWW Porozumienie Samorządowo Ludowe, 5 KW SPW i 1 KW PSL. Miejscowość gminną w radzie gminy (okręgi 1-6) reprezentować będzie 6 nazwisk: Zbigniew Olesiński (80 głosów), Zenon Podbielski (94), Wojciech Wojtkowski (67), Irena Wakuluk (65), Roman Pawłowski (67) oraz Jan Szpański (62). Okręg nr 7, czyli Augustynkę i Borysowszczyznę reprezentował będzie Mieczysław Bartosiuk (69 głosów). Przedstawicielem okręgu nr 8 (Grabarka, Grabarka Klasztor, Moszczona Pańska, Sycze, Szumiłówka, Wakułowicze) będzie Tomasz Leoniuk (82 głosy). Z okręgu nr 9 (Sokóle i Zalesie) mandat otrzymał Kamil Grzyb (60), z okręgu nr 10 (Litwinowicze, Klukowicze, Klukowicze-Kolonia, Wyczółki) Aleksander Putko (109), z okręgu nr 11 (Chanie-Chursy, Nurczyk, Nurzec, Nurzec-Kolonia) Izabela Jurczak (60), z okręgu nr 12 (Anusin, Stołbce, Werpol) Włodzimierz Bondarenko (29), z okręgu nr 13 (Siemichocze) Grzegorz Wiktoruk (48), z okręgu nr 14 (Piszcztka, Tymianka, Wólka Nurzecka) Jerzy Olesiuk (98) i z okręgu nr 15 (Zabłocie, Żerczyce) Aleksander Dubiński (59).

      

Gmina Mielnik

Eugeniusz Wichowski (56) - 604

 Adam Tobota (57) - 317

Marcin Urbański (32) – 592 

W drugiej turze zmierzy się Wichowski z Urbańskim.

 

Radę Gminy Mielnik tworzyć będzie: 5 nazwisk z KWW Rozwoju Gminy Mielnik, 9 nazwisk z KWW Zrobimy Więcej i po jednym z KWW Nowy Pomysł na Gminę Mielnik, KWW Sutno oraz KWW Mielnik 2018. Okręg nr 1 (Adamowo, Adamowo-Zastawa, Mętna, Poręby) reprezentował będzie Artur Gacki (52 głosy), okręg nr 2 (Tokary, Koterka) Kamil Zalewski (65), okręg nr 3 (Wilanowo) Witold Terebun (58). Okręgi nr 4-8 (Mielnik) reprezentować będą: Alicja Sawczuk (44), Zdzisław Szarek (79), Bogusław Harbaszewski (86), Leszek Karbowski (53), Kazimierz Tobota (43). Okręg nr 9 (Niemirów) Franciszek Butkiewicz (49), okręg nr 10 (Sutno) – Witold Pawluczuk (38), okręg nr 11 (Osłowo, Wajków) Jerzy Weremijewicz (35), okręg nr 12 (Moszczona Królewska, Końskie Góry) Jarosław Selwestrowicz (76), okręg nr 13 (Maćkowicze, Stankowicze, Kudelicze, Olchowicze) Paweł Pura (49), okręg nr 14 (Radziwiłłówka) Teresa Sztejmiec (21) oraz okręg nr 15 (Homoty, Pawłowicze, Oksiutycze) Wiesław Remesz (53).

 

Gmina Milejczyce:

Leon Aleksiejuk (54) KW PSL - 268

 Jerzy Iwanowiec  (32),  KWW SPW - 571

 Grażyna Jaszczuk (55), KWW Grażyny Jaszczuk - 172

Jerzy Iwanowiec został wójtem Milejczyc na kolejną kadencję.

 

W skład Rady Gminy Milejczyce weszło 8 radnych z KW SPW, 5 radnych z KWW Porozumienie Samorządowo Ludowe oraz 2 radnych z KWW Grażyny Jaszczuk. Z Milejczyc (okręgi 1-6) do rady weszli: Aleksander Oniśkiewicz (41 głosów), Piotr Bojarski (34), Mikołaj Galimski (32), Jerzy Galimski (43), Zygmunt Szczepanowski (44), Elżbieta Blakicka (34). Okręg nr 7 (Biełki, Sobiatyno) reprezentować będzie Piotr Łobodziński (35), okręg nr 8 (Lewosze, Borowiki, Gołubowszczyzna) Eugeniusz Tokajuk (24), okręg nr 9 (Mikulicze, Miedwieżyki, Nowosiółki, Pawłowo, Ułanicze) Mikołaj Roszczenko (42), okręg nr 10 (Rogacze) Adam Aleksiejuk (28), okręg nr 11 (Pokaniewo) Wiaczesław Sobieszuk (jedyny kandydat), okręg nr 12 (Pokaniewo kol.) Witold Zaręba (48), okręg nr 13 (Choroszczewo, Choroszczewo kol.) Agnieszka Gierasimiuk (35), okręg nr 14 (Wałki, Lubiejki) Krzysztof Dobrowolski (65), okręg nr 15 (Chańki, Klimkowicze, Kościukowicze, Grabarka) Mikołaj Zubik (32).

Gmina Dziadkowice

Antoni Apoloniusz Brzeziński, (55) /KW PSL/ - 595

 Adam Cwalina (57) /KW Prawo i Sprawiedliwość/ - 388

Grażyna Orzepowska, (48)  /KWW Stabilna Gmina/ - 371

W drugiej turze o fotel wójta walczyć będą: Brzeziński z Cwaliną

Radę tej gminy tworzyć będzie: 9 radnych z KWW PSL, 4 radnych z KW PiS, i po jednym radnym z Koalicyjnego Komitetu Wyborczego SLD Lewica Razem oraz KWW Stabilna Gmina. Z okręgu nr 1 (Dziadkowice, Brzeziny) do rady wszedł Grzegorz Tymiński (67 głosów), z okręgu nr 2 i 3 (Kąty) Adam Tarasiuk (62) i Dariusz Niedźwiedzki (46), z okręgu nr 4 (Malinowo, Lipiny) Grzegorz Zaremba (32), z okręgu nr 5 (Korzeniówka, Zaręby) Jerzy Kosiński (56), z okręgów nr 6 i 7 (Żurobice) Karol Tarasiuk (47) i Maciej Litwinowicz (28), z okręgów nr 8-9 (Dołubowo) Piotr Małkowski (36) i Adam Wisłocki (45); okręg nr 10 (Zaminowo) Mirosław Żukowski (46), okręg nr 11 (Smolugi, Smolugi Kolonia, Wojeniec) Zenon Woiński (39), okręg nr 12 (Osmola) Arkadiusz Malewski (39), okręg nr 13 (Hornowo, Zaporośl) Władysław Szmurło (57), okręg nr 14 (Hornowszczyzna, Żuniewo) Lucjan Tołwiński (46), okręg nr 15 (Malewice, Jasienówka Duża, Mała Jasienówka) Marek Brzeziński (52).

Gmina Siemiatycze

Edward Krasowski (54) został wójtem na kolejną kadencję, otrzymawszy głosów za - 1729 przeciw 332.

Radę tworzy 9 radnych z KWW Edwarda Krasowskiego, 4 z KKW Platforma. Nowoczesna Koalicja Obywatelska oraz 2 z KW SPW. Okręg nr 1 (Słochy Annopolskie, Wólka Nadbużna, Turna Mała) reprezentować będzie Grażyna Wilczyńska (85 głosów), okręgi nr 2-3 (Czartajew) Zygmunt Poletyło (119) i Adam Kamiński (55), okręg nr 4 (Kłopoty-Bańki, Kłopoty-Bujny, Kłopoty-Patry, Kłopoty-Stanisławy, Wólka Biszewska) Łukasz Twarowski (114), okręg nr 5 (Grzyby-Orzepy, Krasewice-Czerepy, Krasewice Jagiełki, Krasewice Stare, Kułygi, Lachówka, Moczydły, Zalesie) Krzysztof Adamczuk (73), okręg nr 6 (Baciki Bliższe, Baciki Średnie) Andrzej Mędrycki (116), okręg nr 7 (Baciki Dalsze, Romanówka) Roman Umiastowski (bez głosowania), okręg nr 8 (Kajanka, Ossolin, Tołwin) Leszek Tołwiński (87), okręg nr 9 (Klekotowo, Krupice, Ogrodniki) Wiaczesław Buchowiec (68), okręg nr 10 (Klukowo, Rogawka) Anna Grzyb (bez głosowania), okręg nr 11 (Boratyniec Lacki, Boratyniec Ruski, Szerszenie) Leoncjusz Karpiuk (85), okręg nr 12 (Olendry, Siemiatycze-Stacja) Artur Borkułak (92), okręg nr 13 (Anusin, Turna Duża) Józef Łuczko (96), okręg nr 14 (Laskowszczyzna, Leszczka, Wiercień Duży, Wiercień Mały, Wyromiejki) Adam Boguszewski (bez głosowania), okręg nr 15 (Cecele, Korzeniówka Duża, Korzeniówka Mała, Skiwy Duże, Skiwy Małe) Adrian Kuczyński (82).

Gmina Grodzisk

Dariusz Tatarczuk (42) – 1069

 Antoni Tymiński (65) -  810

 Również w Grodzisku zamiana po kilku kadencjach, wójtem został Dariusz Tatarczuk.

W skład rady weszło 9 radnych z KWW Jedność Samorządu oraz 6 z KWW Dariusza Tatarczuka. Przedstawicielem okręgu nr 1 (Czarna Cerkiewna, Czarna Średnia) będzie Sławomir Nielipiński (85 głosów), okręgu nr 2 (Dołubowo-Wyręby, Siemiony, Targowisk) Robert Plichta (66), okręgów nr 3-4 (Grodzisk) Władysław Romaniuk (83) i Waldemar Kryński (bez głosowania), okręgu nr 5 (Bogusze-Litewka, Bogusze Stare, Kosianka Leśna, Kosianka Stara, Żale) Waldemar Zalewski (83), okręgu nr 6 (Mierzynówka) Bogdan Moczulski (55), okręgu nr 7 (Koryciny, Kozłowo, Porzeziny-Giętki, Porzeziny-Mendle) Tomasz Sak (98), okręgu nr 8 (Czaje, Małyszczyn, Stare Sypnie, Sypnie Nowe) Katarzyna Marczuk (84), okręgu nr 9 (Kosianka-Boruty, Kosianka-Trojanówka, Krynki Białokunki, Krynki Borowe, Krynki-Jarki, Żery Bystre, Żery-Czubiki, Żery-Pilaki) Radosław Zalewski (83), okręgu nr 10 (Stadniki, Kamianki) Izabela Nowak (bez głosowania), okręgu nr 11 (Morze, Lubowicze, Rybałty) Leszek Rybałtowski (47), okręgu nr 12 (Jaszczołty, Krakówki-Dąbki, Krakówki-Włodki, Krakówki-Zdzichy) Witold Krasowski (bez głosowania), okręgu nr 13 (Biszewo, Czarna-Wielka) Jerzy Demianowicz (68), okręgu nr 14 (Drochlin, Makarki, Niewiarowo-Przybki, Niewiarowo-Sochy) Agnieszka Oleszczuk (72), okręgu nr 15 (Aleksandrowo, Krynki-Sobole) Janusz Pucel (58).

Miasto i Gmina Drohiczyn

Wojciech Borzym (53)  /KW PSL/,  - 1308

Mirosław Krasowski (54) - 776

Albin Łukaszewicz (42) – 582

Będzie druga tura między Borzymem a Krasowskim.

Radę Miejską w Drohiczynie tworzyć będzie 9 radnych z KWW PSL, 4 z KWW Albina Łukaszewicza i 2 z KWW Mirosława Krasowskiego. Radnymi z Drohiczyna (okręgi nr 1-5) będą: Andrzej Kosiński (91 głosów), Barbara Pogorzelska (71), Wojciech Wojtkowski (65), Urszula Tomasik (73), Marian Rogowiec (79). Okręg nr 6 (Chutkowice, Chrołowice, Tonkiele, Wólka Zamkowa) reprezentować będzie Małgorzata Sierociuk (55), okręg nr 7 (Kłyzówka, Lisowo-Janówek, Minczewo, Runice) Antoni Zagubień (69), okręg nr 8 (Koczery, Sady, Sieniewice, Sytki) Leon Buśko (93), okręg nr 9 (Bujaki, Zajęczniki) Radosław Sorokosz (113), okręg nr 10 (Lisowo, Miłkowice-Janki, Miłkowice-Paszki, Miłkowice-Stawki, Rotki, Skierwiny) Andrzej Miłkowski (82), okręg nr 11 (Miłkowice-Maćki, Bryki, Narojki) Tadeusz Niemyjski (55), okręg nr 12 (Łopusze, Klepacze, Ostrożany, Smarklice) Jan Kobus (151), okręg nr 13 (Arbasy, Bużyski, Śledzianów) Stanisława Urbańska (82), okręg nr 14 (Chechłowo, Obniże, Siekierki, Smorczewo) Józef Daniluk (100), okręg nr 15 (Putkowice Nadolne, Putkowice Nagórne, Wierzchuca Nagórna, Wierzchuca Nadbużna) Teresa Pietrasiuk (52).

Gmina Perlejewo

 Krzysztof Radziszewski (56) KW PSL -  595

 Jakub Krzysztof Wierzbicki (56) KW PiS. – 730

 Po kilku kadencjach w Perlejewie Zmiana wójta, został nim Jakub Wierzbicki

 W 15-osobowej radzie jest 9 reprezentantów KW PiS, 4 KWW Porozumienie Samorządowo Ludowe oraz 2 KW SPW. Do rady weszli: z okręgu nr 1 (Borzymy, Koski-Falki, Koski-Wypychy) Bogdan Radziszewski (114 głosów), z okręgu nr 2 (Twarogi Lackie) Rafał Ryciuk (53), z okręgu nr 3 (Olszewo, Twarogi-Mazury, Twarogi Ruskie, Twarogi-Wypychy) Jan Koc (59), z okręgu nr 4 (Moczydły-Dubiny, Moczydły-Kukiełki, Moczydły-Pszczółki, Stare Moczydły) Przemysław Moczulski (46), z okręgu nr 5 (Czarkówka Duża, Czarkówka Mała) Bogdan Moczulski (48), z okręgu nr 6 (Perlejewo) Barbara Borzym (43), z okręgu nr 7 (Miodusy-Dworaki, Miodusy-Inochy, Twarogi-Trąbnica) Robert Poniatowski (53), z okręgu nr 8 (Miodusy-Pokrzywne, Pieczyski) Józef Kazimierczuk (53), z okręgu nr 9 (Leszczka Duża, Poniaty) Łukasz Leszczyński (69), z okręgu nr 10 (Leszczka Mała, Wiktorowo) Zbigniew Ilczuk (30), z okręgu nr 11 (Pełch, Pełch Kolonia) Agnieszka Kościjańczuk (66), z okręgu nr 12 (Granne, Nowe Granne) Krzysztof Parzonko (33), z okręgu nr 13 (Osnówka, Osnówka-Wyręby) Elżbieta Jóźwiak (33), z okręgu nr 14 (Głęboczek, Kruzy, Leśniki) Beata Pietranik (39), z okręgu nr 15 (Głody, Kobyla) Waldemar Trusiak (48).

oprac. Emi, jn, fot jp

Wyniki wyborów w powiecie siemiatyckim komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Wybory samorządowe 2018, Siemiatycze - więcej informacji