16°C całkowite zachmurzenie

Złote gody w gminie Siemiatycze

16 października w gminie Siemiatycze odbyła się miła uroczystość wręczenia medali i dyplomów parom, które wspólnie w małżeństwie przeżyły 50 lat. Złote Gody obchodzono w Biesiadnym Dworze w Lachówce, gm. Siemiatycze. Gości witał i medale od prezydenta RP wręczał wójt gminy Siemiatycze, Edward Krasowski. Dyplomy wręczał starosta powiatu siemiatyckiego i jego zastępca. Były także kwiaty.

- Gratuluję wam tego pięknego święta, dziękuję za przykład, który swoją postawą swoim dzieciom dajecie. Pół wieku, szmat życia, to różne sytuacje losowe, ale to wasza miłość, zdolność do ustępstw, to wasza tolerancja pozwoliły na to, że jesteście tutaj razem. Życzę wam w imieniu własnym, w imieniu gminy, aby jesień waszego życia była taką jak ta piękna jesień za oknem – składał życzenia wójt Krasowski.

       Jubileusz 50-lecia świętowali: Aleksandra i Włodzimierz Łopaciukowie z Cecel, Barbara i Jan Kłopotowscy z Krasewic Starych, Celina i Aleksander Udzielakowie z Czartajewa, Maria i Aleksander Gumieniakowie z Ogrodnik, Helena i Zenon Wasążnikowie z Bacik Średnich, Nina i Aleksander Ekonomiukowie z Boratyńca Ruskiego, Helena i Jan Kowalukowie z Kułyg, Luba i Jan Kłosowscy z Boratyńca Lackiego, Regina i Henryk Goliszkowie z Wyromiejk, Walentyna i Jan Purowie z Laskowszczyzny, Halina Romualda i Stanisław Łopuscy z Czartajewa, Zofia i Stanisław Kryńscy z Tołwina, Helena i Michał Franczykowie z Ossolina, Nina i Jan Kondraciukowie z Ogrodnik, Nadzieja i Aleksander Jakimiukowie z Cecel, Stefania i Mikołaj Jakimiukowie z Wólki Nadbużnej, Leontyna i Marian Różewiczowie z Bacik Dalszych, Irena i Jan Baltaziukowie z Krupic oraz Nadzieja i Józef Wysoccy ze Słoch Annopolskich. 

       Kurier Podlaski Głos Siemiatycz życzy Jubilatom pięknych dalszych lat wspólnego życia.

       Jacek Piotrowski, fot. JP

 

Złote gody w gminie Siemiatycze komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Uroczystości - obchody, Siemiatycze - więcej informacji